пʼятниця, 28 лютого 2020 р.

Навчальна гра

Учні 9 класу на узагальнюючому уроці з теми "Правильні многокутники" формували знання з теми за допомогою гри "Галявина формул"








четвер, 27 лютого 2020 р.

Від фантастики до реальності

Промайнуло чергове десятиліття і це гарний привід дізнатися про найбільші та найцінніші для людства наукові відкриття. З Вікіпедії: наукові відкриття - це найвищий науковий рівень пізнання навколишнього світу. 
Впродовж тижня учні 7-9 класів займалися пошуком видатних наукових відкриттів останнього десятиліття і сьогодні створили стрічку часу "Фантастика → Наука → Реальність. 2010-2020".




середа, 26 лютого 2020 р.

Гра в асоціації

Гронування (Кластер, Веббінг, Ментальна карта)  - інтерактивний метод навчання, який спонукає учнів вільно думати, встановлювати нелінійні з'язки, розвивати критичне мислення. 
Учні 7-9 класів спробували створити асоціативне гроно зі словами "Трикутник", "Чотирикутник" та "Многокутник" та побудувати цікаві логічні зв'язки між словами.
Ось декілька створених ланцюжків:
Трикутник → Музика → Пісня → Гімн.
Чотирикутник → Паралелограм → Паралелепіпед → Холодильник → Морозиво.
Многокутник → Шестикутник → Соти → Бджілка.
Многокутник → Грань → Многогранник → Смарагд.


Для учнів 8 класу проведено гру "Асоціації". Правила гри: побудували логічний ланцюжок із заданими вихідними словами. Декілька варіантів гри: побудувати найкоротший ланцюжок; створити якнайбільше ланцюжків за заданий  час з вихідними словами; створити ланцюжки за певною кількістю зв'язків.




вівторок, 25 лютого 2020 р.

Графічний редактор Inkscape

Учні 9 класу розпочали вивчення теми "Комп'ютерна графіка. Векторний графічний редактор". Inkscape - потужний і зручний інструмент для створення художніх і технічний іллюстрацій у форматі векторної графіки. 
Пропоную учням посилання для завантаження редактора:

Математика і архітектура

Тиждень математики та інформатики. 
Змагання розпочато!
Сьогодні учні 7-9 класів знайомилися з мистецтвом проектування будівель у незвичний спосіб.  Використовуючи пластикові трубочки та дерев'яні шпажки створювали якнайвищі споруди. Учні дійшли до висновку, що архітектура - то і наука і мистецтво. 
Неабиякі здібності треба мати - розвинуте просторове мислення, естетичний смак, математичні та аналітичні здібності, здатність до конструювання та моделювання. Конкурс на найвищу споруду триває!

понеділок, 24 лютого 2020 р.

Мистецтво і математика

Сучасне мистецтво:  кубізм, абстракціонізм, графіка геометрія,  геометричний фон, фрактальна графіка. 
Сучасне мистецтво - це математика у поєднанні з  інформатикою. Тож які математичні інструменти використовуються в мистецтві? 


Учні 7 класу сьогодні спробували дізнатися про такий вид мистецтва як абстрактний живопис. Нідерланський художник Мондріан створював картини із чорних горизонтальних та вертикальних ліній і кольорових площин. 
У цей вид мистецтва і занурилися учні та створили власні малюнки. 

Тиждень математики та інформатики

24 лютого оголошено початок тижня математики та інформатики. Форма проведення - веб-квест. 
Змагаються учні 7-9 класів. 
У програмі тижня - ігри, подорожі "Всесвітньою павутиною", змагання "Все навкруги - геометрія". Спробуємо поєднати математику і мистецтво, математику і архітектуру. 
Поринемо у світ наукової фантастики і зазирнемо у майбутнє за допомогою інформаційних технологій.

Лідери команд одержали карту змагань  веб-квесту.
Бажаю учасникам - кмітливості,  творчості та перемоги!

неділя, 23 лютого 2020 р.

Сучасний урок

В рамках місячника "Сучасний урок", який проводиться у нашій школі, охоче ділюся своїм досвідом з колегами. 
Урок "Правильні многокутники" з елементами гри у 9 класі. Використано прийом "настільна гра" на етапі узагальнення та систематизації знань.





Урок-гра з алгебри "Подорожуємо морськими глибинами" з теми "Формули скороченого множення". Використано прийом "Встанови відповідність".




Пленерний урок з геометрії "Паралельні та перпендикулярні прямі". На уроці "просто неба", який  проведений на ігровому майданчику зі спортивними тренажерами, учні досліджували взаємне розміщення прямих.




пʼятниця, 21 лютого 2020 р.

Міжнародний день рідної мови

Українська мова найдавніша на нашому континенті. Історики стверджують, що перші згадки про українську мову  датовані 448 роком і серед них слова - "мед" і "страва". У всьому світі 45 мільйонів людей вважають своєю рідною мовою - українську. 
Сьогодні гуртківці нашої школи"Ми-українці" провели творчий інтерактив "Моє улюблене українське слово". Вчителі та учні поділилися своїми найулюбленішими українськими словами. 
Кохання, матуся, родина, парубок, дівчина, мир, зіронька, сім'я, ненька, тато. Ось далеко не весь перелік  улюблених слів.
Гуртківці досліджують "модне українське слівце".
Бажаєте збагатити свою мову?
Тоді цей ресурс для вас:
https://modne-slivce.uamodna.com/

середа, 19 лютого 2020 р.

Правильні многокутники

Математика володіє не лише істиною,
 але й вищою, відточеною, суворою,
 піднесеною, чистотою красою
і прагне до справжньої досконалості, 
що притаманна найбільшим зразкам мистецтва.
Бертран Рассел
Учні 9 класу вивчають одну з найчарівніших тем з геометрії "Правильні многокутники". Оточуючий нас світ - це хімічні кристалічні решітки з правильних многокутників, бджолині стільники, які складаються з шестигранник чашечок, правильні многокутники в архітектурі, орнаментах, в живому світі!
Знати властивості правильних многокутників, правила їх побудови, вміти знаходити кути та сторони, кількість діагоналей та центри многокутників. Ось далеко не весь перелік знань та вмінь. В допомогу учням прийшла гра, в які більше сотні завдань різного типу та складності.
Разом з учнями вдосконалили правила  настільної гри "Правильні многокутники навколо нас" та сформували її механіку.

понеділок, 17 лютого 2020 р.

Числові послідовності і прогресії

Учням 9 класу
Пропоную прості тренувальні вправи для вивчення арифметичної прогресії:

  1. Опишіть послідовності шаблонів сірників.
  2. Опишіть кількість необхідних стільців за допомогою формул.
  3. Вправа на лінійні послідовності , яка включає пошук виразу для n-го члена послідовності.
  4. Знайдіть відсутній член арифметичної чи геометричної прогресії.
  5. Квест Фібоначчі
Картонний міст
Побудуйте міст з гральних карт та дайте відповіді на питання.

Джерело: Playing_Cards

неділя, 16 лютого 2020 р.

Тижневий виклик для учнів. Многокутники

1. Сформуйте багатокутник із шматочків, перетягуючи їх на сітку.
У цій вправі використовуються такі багатокутники: п'ятикутник, шестикутник, трапеція, правильний восьмикутник, квадрат. Щоразу завантажуючи вправу, завдання формуються навмання! До кожного рівня є по 18 різних завдань! Хай щастить у виконанні завдання!
Посилання на ресурс: Polygon_Pieces



2. Скільки сторін має правильний блакитний многокутник? 
Навколо великого блакитного правильного многокутника розташовані ряд правильних чотирикутників та п'ятикутників. Нижче показана схема їх розташування. Знайдіть кількість сторін правильного многокутника, навколо якого розміщені правильні чотирикутники та п'ятикутники.


3. Гра "Рятувальне кільце".
Правила гри: Два гравці або один гравець і комп'ютер перетягують рятувальне кільце на номер. Це число додається до загальної кількості і треба досягти суми 23. Хто перший це зробить, той і виграв!


Посилання на ресурс: Software/Fun_Maths

субота, 15 лютого 2020 р.

вівторок, 11 лютого 2020 р.

Безпечний Інтернет для дітей

11 лютого 2020 року у світі відзначається День безпечного Інтернету під гаслом "Разом для найкращого Інтернету". Учні нашої школи долучилися до цієї події: познайомилися з порадами "Безпечна робота в Інтернеті", переглянули відео "Безпека в Інтернеті", "Соцмережі? Не втрачай голови!". Учні 8 класу прийняли участь у конкурсі "Безпечний Інтернет", запропонований освітнім проектом "На урок"У конкурсі "Основи кібербезпеки" прийняли участь учні 7 та 9 класів на платформі "Всеосвіта"Учні 7-9 класів пройшли інтерактивне навчання Вижити в Інтернеті-місія нездійсненна.
Всі учасники освітнього процесу мали можливість ознайомитися з інформацією про "Безпечний Інтернет", пригадати небезпеки, з якими вони можуть зустрітися в Інтернеті та  правилами поведінки в мережі.

понеділок, 10 лютого 2020 р.

неділя, 9 лютого 2020 р.

понеділок, 3 лютого 2020 р.

У погоні за кутами

Рівень 1
Учням 7 класу завдання "У погоні за кутами".
Використовуйте свої знання про суміжні, вертикальні кути, кути трикутника та кути при  паралельних прямих, щоб визначити на діаграмах невідомі кути. 
Опис завдання:
Рівень2
Паралельні прямі зображаються одним кольором та напрямом. На першій діаграмі знайдіть 31 кут, на другій - 42 кути з трьома наборами паралельних прямих, на третій - 69 кутів.
Щоб внести значення кута клікайте на зелений кружечок та записуйте значення кутів.
Для виконання вправи перейдіть за посиланням:

Рівень 3



Магія чисел

Учням розвага-головоломка "Магічний квадрат".
Квадрат - це є набір чисел від 1 до 16. Спробуйте знайти набори з чотирьох чисел, сума яких дорівнює 34. 


Вправа інтерактивна: натискайте на числа, щоб їх обрати. Якщо помилилися, то натискайте знову, щоб скасувати вибір числа. Знайдіть перші чотирнадцять варіантів, потім ще чотирнадцять, потім ще чотирнадцять. Дізнайтеся скільки всього різних варіантів-комбінацій існує. 
Їх більше ніж п'ятдесят.
Обрані вами варіанти відображаються на сторінці, що полегшує пошук комбінацій.
Перші чотирнадцять варіантів можуть бути такими ↓↓